Poslední doteky léta – mozzarella s pečenou cuketou a cherry rajčátky.

with Žádné komentáře

A kdo tvrdí, že mozzarella se hodí jen do salátu caprese?

Letošní příliš horké léto jste možná prožili stejně jako já. Lenivě jste pokukovali po jednoduchých a rychlých receptech, abyste nakrmili sebe nebo své blízké. Podle mě měly splňovat alespoň základní požadavky: být bez masa, rychle hotové, lehké a osvěžující.

S nástupem chladnějších rán a večerů si sice můžeme myslet, že létu jsme už dávno dali adieu, ale přesto odpolední teploty a sluneční parsky, které mají ještě sílu, nás opět vracejí vzpomínkami k létu.

Přináším rychlý a chutný recept italského střihu, kde září pečená cuketa, stejně tak pečené cherry rajčátka na stopce a vynikající mozzarella. Mozzarellu vybírejte tu nejkvalitnější, tento rychlý pokrm si to zaslouží. Nechte vyznít jednoduché chutě s plným extra panenským olivovým olejem a bílých chlebem. Doporučuji podávat s lehkým bílým vínem. Kdo tvrdí, že mozzarella se hodí jen do salátu caprese?

Tak si pochutnejte a užijte si poslední doteky léta!

Mozzarella s pečenou cuketou a cherry rajčátky

Ingredience pro 2 – 4 porce

2 balení kvalitní mozzarelly
2 menší cukety
2 větší hrozny cherry rajčátek
čerstvě namletý barevný pepř
2 lžíce lehkého olivového oleje na pečení cuket
1 menší miska extra panenského olivového oleje na servírování s chlebem
bílý čerstvě upečený chléb nebo bageta
hrst čerstvé bazalky

Postup

Nejdříve si připravíme cuketu. Nejdříve si zahřejeme troubu na 170 °C. Plech vyložíme papírem, potřeme asi 2 lžícemi olivového oleje a dáme stranou. Cukety omyjeme, osušíme, odstraníme stopku a na mandolíně nakrájíme na stejně silné, max. 2 -3 mm tenké plátky, nejlépe trochu diagonálně. Rozložíme na pečicí papír, opětovně pokapeme olejem a posolíme vločkovou solí a čerstvě namletým pepřem a dáme péct asi na 15 minut do rozehřáté trouby.

Stejně postupujeme s cherry rajčátky, opatrně je omyjeme a osušíme, dáme na vyložený a olejem vymazaný plech a pečeme asi 10 – 15 minut při stejné teplotě jako cukety. Vše musí zůstat šťavnaté.

Mozzarellu vyjmeme z nálevu a přendáme na talíře, případně rozkrojíme. Přidáme pečené cukety a upečená cherry rajčátka, případnou šťávou z pečení pokapeme mozzarellu a podáváme s extra panenským olivovým olejem, lístky bazalky a bílým pečivem.